Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu recytatorskiego "Trójgłos Poetycki". Eliminacje szkolne odbyły się 12.10.2005 roku. Wśród uczniów konkurs cieszy się ogromną popularnością. W tym roku, w szkolnych eliminacjach wzięło udział 30 uczniów:
- klasa "O"
Magda Malisz,
- klasa I
Katarzyna Kuplet, Daria Malisz, Elwira Szwed, Justyna Zdanowicz, Aleksander Odzijewicz, Dariusz Kuptel
- klasa II
Marlena Dmitruk, Karolina Kubaj, Joanna Sojko, Magdalena Szajkowska
- klasa III
Natalia Karpiuk, Ewelina Dobosz, Magda Tomczuk, Wiktoria Karunas, Joanna Stasiuk
- klasa IV
Krysia Barszczewska, Małgorzata Barszczewska, Justyna Bieroza, Karolina Tarana, Anna Kubajewska
- klasa VI
Marta Bałło, Marta Kulik, Adam Odzijewicz, Katarzyna Bujniuk, Iwona Barszczewska, Darek Gierasimiuk
- klasa III gimnazjum
Natalia Mirończuk, Anna Post, Edyta Rusinowicz
Pomimo tego, iż wszystkie dzieci recytowały bardzo pięknie, do etapu finałowego zakwalifikowało się jedynie sześć uczestniczek. Były to: Magda Malisz, Magda Szajkowska, Iwona Barszczewska-szkoła podstawowa oraz: Natalia Mirończuk, Anna Post, Edyta Rusinowicz- gimnazjum. 19.10.2005 roku w Bielskim Domu Kultury odbył się rejonowy etap"Trójgłosu Poetyckiego". Reprezentanci naszej szkoły wypadli bardzo dobrze. Nagrodzone zostały: Anna Post( II miejsce), Edyta Rusinowicz( III miejsce). Magdalena Malisz z "zerówki" otrzymała wyróżnienie. Mamy nadzieję, że w następnym roku nasza szkoła wypadnie jeszcze lepiej.