Ósmy marzec to szczególny dzień w życiu kobiety. Tego dnia obchodzone jest ich święto zwane "Dniem Kobiet”. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia, przygotowana przez uczniów. W akademii wzięli udział uczniowie z klas I, II, III SP. Piąta klasa przygotowała scenkę pt. "Czerwony Kapturek" w języku angielskim. Klasa szósta w żartobliwy sposób przedstawiła fazy dorastania każdego chłopca oraz urządziła pokaz mody męskiej charakterystycznej dla każdej z tych okresów. Popisała się również talentem tanecznym. Paulina Witalief oraz Roman Jackiewicz z klasy I gimnazjum zaprezentowali fragment aktu II z "Zemsty" Aleksandra Fredry. Był to dialog między Klarą, a Papkinem. Tego dnia odbyło się również uroczyste pożegnanie pani Heleny Odzijewicz, która odeszła na emeryturę. Przepracowała w naszej szkole wiele lat. W tym dniu panowie nie zapomnieli o paniach. Każda uczennica dostała kwiatek lub upominek. Natomiast wszystkie panie pracujące w szkole na zakończenie akademii dostały czerwone tulipany.