11 styczeń 2007

Cerkwie i monastery Rosji

Dnia 11.01.2007 roku w szkole odbyła się wystawa pod tytułem "Cerkwie i monastery Rosji", na którą zostali zaproszeni:
-Wójt Gminy Orla pan Piotr Sylwesiuk
-Ks. mitrat Aleksander Tokarewski
-Ks. protojerej Jerzy Bogajewicz
-Ks. protojerej Anatol Tokajuk
-Pan Marek Jakimiuk
-Przewodniczący rady rodziców Pan Mirosław Bałło
-Ks. protojerej Jan Stepaniuk
       Jej organizatorem byli: Ksiądz Jan Stepaniuk, Zespół Szkół w Orli i wydawnictwo Bratczyk. Wystawa została otwarta modlitwą oraz krótkim przemówieniem księdza Stepaniuka. Później było wystąpienie Pana Marka Jakimjuka- współautora zdjęć. Następnie ksiądz Stepaniuk wygłosił referat na temat "Monascyzm jako świat nieustającej modlitwy". Goście również uczestniczyli w uroczystości. Każdy z zaproszonych podzielił się swoim zdaniem lub opowiadaniem na dany temat oraz złożył podziękowania organizatorom za przygotowanie wystawy. Młodzieżowy chór kierowany przez Pana Dymitra Martynowicza, zaśpiewał kilka prawosławnych kolęd. Publiczność też pomagała w śpiewaniu. Wystawa została zakończona modlitwą. A potem... każdy mógł sobie obejrzeć bogatą wystawę, na której można było zobaczyć piękne monastery Rosji.