grudzień/2015

Program „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”
– nowe książki w bibliotece

Nasza szkoła przystąpiła do Rządowego Programu „Książki naszych marzeń”, którego głównym założeniem jest zakup dla uczniów książek do czytania dla przyjemności. Otrzymaliśmy na ten cel dotację celową z budżetu państwa. Pozyskane środki pozwoliły na wzbogacenie księgozbioru biblioteki w książki atrakcyjne dla czytelników - zakupiono ponad 100 nowości wydawniczych.

Rozeznanie w zainteresowaniach czytelniczych uczniów zostało przeprowadzone przy okazji udziału naszej szkoły w akcji „Ogólnopolskie Wybory Książek. Zdecyduj, co będziesz czytać!” organizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Uczniowie wskazywali wówczas najciekawsze ich zdaniem książki, które czytali dla przyjemności i do których chętnie wrócą.

Zapraszam do biblioteki i życzę wspaniałych chwil z książką.

Anna Borszczewska