18-19 maja 2007

WIOSENNY ZLOT DRUŻYN HUFCA ZHP BIELSK PODLASKI-WYSZKI 18 - 19 V 2007

W dniach 18 i 19 maja 2007 roku w Wyszkach, odbył się Wiosenny Zlot Drużyn Hufca ZHP. Jak zwykle, nasza 78DH im. W. Broniewskiego uczestniczyła w spotkaniu.
       W piątek 18 maja ok. godz. 1700 wyjechaliśmy autokarem spod hufca w Bielsku Podlaskim do Wyszek. Po przyjeździe był czas na zakwaterowanie się i na zawarcie nowych znajomości... Gdy każdy wiedział już co i jak, rozległ się pierwszy gwizdek na apel. Trochę później, jak na harcerzy przystało, staliśmy w dwuszeregu na zbiórce, podczas której oddaliśmy hołd Janowi Pawłowi II przy jego pomniku. Po oficjalnej części odbyło się długo oczekiwane ognisko. Dla tych, którzy mieli swoje przyrzeczenie harcerskie, był to wyjątkowy wieczór. Z naszej drużyny taką właśnie osobą był Dariusz Sawicki. Nie mogło obyć się bez śpiewania, przy akompaniamencie gitary, oczywiście =). Gdy z ogniska został już tylko żar, wróciliśmy do budynku. Niestety ze względu na późną porę, została zarządzona cisza nocna...
       Pierwszy poranny gwizdek zwiastujący pobudkę, rozległ się o godzinie 730. Po porannej toalecie i pysznym śniadaniu, odbyły się zajęcia z sygnalizacji, które prowadził dh M. Jakimiuk. Atrakcją zlotu był turniej w tenisa stołowego. My także zakwalifikowaliśmy się do czołówki. Druhna Aneta Grygoruk wywalczyła dla nas trzecie miejsce. Ale na tym atrakcje się nie skończyły... Po zawodach sportowych, dziesięć drużyn rozpoczęło zmagania w grze "Pięćdziesiątce". W tej rywalizacji także zajęliśmy trzecie miejsce. Po tej zabawie byliśmy totalnie zmęczeni... Czekał nas jeszcze obiad i sprzątanie. Akcentem, który zakończył nasz pobyt na zlocie, było wspólne śpiewanie.
       Niewątpliwie tegoroczny zlot należał do tych przyjemniejszych. Gdy nastał czas rozstania, nikt nie chciał wyjeżdżać. Podczas pożegnania chyba każdemu zakręciła się łezka... Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekanie na Jesienny Złaz... Ale nie zapominajmy, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi obozy harcerskie... =)

Autor tekstu: Katarzyna Bujniuk