Po czterech lekcjach 05.01.2006r. odbył się apel dotyczący zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przygotował go ksiądz Jan Stepaniuk, ksiądz Adam Dzenisiuk oraz pan Dymitr Martynowicz. Uczniowie klasy II, IV SP i II Gimnazjum opowiedzieli nam, co działo się w Betlejem w tą niezwykłą noc. Usłyszeliśmy piękne kolędy o narodzinach Chrystusa - prawosławne i katolickie. Na zakończenie wszyscy podzielili się prosforą lub opłatkiem, a ksiądz Dzenisiuk życzył wszystkim wesołych i udanych świąt. W tym dniu Urząd Gminy w Orli zorganizował Wigilię dla samotnych i bezdomnych, która odbyła się w stołówce szkolnej. Było bardzo uroczyście: pod obrusem siano, blask choinkowych światełek i kolędy śpiewane przez chór szkolny pod batutą pana Dymitra Martynowicza. Obecni mogli poczuć magię świąt i przekonać się o tym, że ktoś o nich jednak pamięta.