25/11/2011

Marlena Dmitruk i Magdalena Pasiecznik – ucz. kl. II gimn..

Każdego roku w listopadzie Andrzeje i Katarzyny obchodzą swoje imieniny. Dawniej, w przeddzień imienin Katarzyny, przyszłość przepowiadali sobie chłopcy, a w wigilię św. Andrzeja wróżyły sobie dziewczęta. Zwyczaj wróżenia przez chłopców zaniknął, natomiast wróżby andrzejkowe są dziś okazją do świetnej zabawy.

W tym roku Andrzejki w naszej szkole  urządziliśmy 25.11.2011r. Przed południem gimnazjaliści wróżyli uczniom klas I – III szkoły podstawowej. Maluchy chętnie ustawiały buty, by sprawdzić, kto pierwszy wyjdzie za mąż, wylewały wosk i odczytywały najbliższą przyszłość. Na zakończenie wszyscy świetnie bawili się w rytm skocznej muzyki.

Natomiast dla uczniów gimnazjum i klas IV – VI dyskoteka trwała od godziny 16:00 do 20:00. Swoją obecnością zaszczycili nas gimnazjaliści z Dubicz Cerkiewnych. Nie było lania wosku, ale w przerwie między tańcami zaprosiliśmy naszych gości na wspólny poczęstunek. Bardzo nam się podobało i mamy nadzieję, że nadal będziemy organizować więcej takich spotkań.