Urząd Gminy Orla

Spotkanie z przedstawicielami projektu
"Odkryjmy swoją przeszłość"

Dnia 27.03.2008r. (czwartek) do naszej szkoły zawitali specjalni goście, a mianowicie mgr archeologii z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku pani Halina Karwowska i przewodniczący Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia pan Mirosław Stepaniuk.
        Prezentacja przedstawiona przez gości była przedłużeniem realizowanego w naszej szkole już od września 2007 r., projektu pt. „Odkryjmy swoją przeszłość”. Warsztaty pod taką samą nazwą, organizowane są przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia. Wykopaliska odbywają się na terenie średniowiecznego grodziska w Zbuczu. Szkoła w Orli czynnie bierze udział w tym projekcie. Młodzież ma okazję poznać tajniki zawodu archeologa i być świadkiem odkryć historii.
        Dzięki spotkaniu w naszej szkole i wysłuchaniu wykładu oraz opowiadań pani archeolog, uczniowie klas II i III gimnazjum mieli okazję obejrzeć zdjęcia z odkryć dokonanych podczas prac archeologicznych. Młodzież zadawała również bardzo wiele nurtujących ich pytań.
        Spotkanie to było niezmiernie ciekawe i pozwoliło nam docenić ciekawą, a zarazem bardzo ciężką pracę archeologa. Chcielibyśmy aby takich spotkań było jak najwięcej.