13/02/2015

Bal karnawałowy

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara! Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie. Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców. Bawmy się, więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło.”

W piątek 13. 02. nasza szkoła zamieniła się w magiczne miejsce. Rano do szkoły przyszły te same dzieci, które widujemy codziennie, lecz już po śniadaniu sale były pełne księżniczek, motylków, piratów oraz innych postaci z bajek, baśni oraz naszych marzeń.

Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Zabawom i szaleństwom przy muzyce nie było końca, a w dodatku w salach czekały same łakocie!

Nie obyło się też bez wyborów króla i królowej balu, których szanowne jury wyłoniło z każdej grupy i klasy. Każdy uczestnika balu dostał słodki upominek za wspólną zabawę.

Do domów wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni - już teraz wymyślają pomysły na następne karnawałowe przebrania!