18/10/12

WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY KL. IV

Dnia 18.10.2012 roku uczniowie klasy IV udali się na długo oczekiwaną wycieczkę do Białowieży.

Pogoda wyjątkowo nam sprzyjała, co pozwoliło w pełni docenić piękno jesiennego krajobrazu przepięknej  Puszczy Białowieskiej.

Pierwszym punktem programu było oczywiście zwiedzanie  muzeum. Większość uczniów oglądała te wystawy pierwszy raz. Ekspozycja wywarła ogromne wrażenie, szczególnie podobała się ekspozycja fauny i ptactwa Puszczy Białowieskiej. Bardzo ciekawie opowiadał o tym pan przewodnik.

Spotkanie oko w oko z królem puszczy- żubrem, odbyło się w przyjaznej atmosferze tylko dlatego, że było w ...muzeum. Prawda, że robi wrażenie?!

Później podziwialiśmy panoramę Białowieży z Wieży Widokowej.

Pokazowy Rezerwat Żubrów to miejsce, gdzie ,,na żywo’’ można spotkać żubry, jelenie, łosie, sarny i wiele innych zwierząt.

Ostatnim punktem wycieczki było przejście Szlakiem Dębów Królewskich, ale wcześniej mieliśmy czas wolny i oddaliśmy się szaleństwu zakupów. Wyglądamy na zadowolonych, prawda?

Może jak poćwiczymy, to zostaniemy mistrzyniami w łucznictwie? Czas pokaże.

W radosnych nastrojach powróciliśmy z wycieczki i mogą żałować ci, którzy nie pojechali.

Wychowawca klasy IV Krystyna  Demianiuk