31/10/12

WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY KL. I-III

Dwa miesiące nauki uczniowie klas I – III zakończyli wyjazdem do Białowieży. Program wycieczki, która odbyła się 31.10.2012 roku obejmował:

1.      Zwiedzanie Muzem przyrodniczego – leśnego.
   Przejazd ciuchcią na kołach.
   Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

3.      I chociaż aura zmieniła się ze złotojesiennej w zimową i marzły nam łapki, tzn. ręce i nogi  w czasie przejażdżki ciuchcią, to wrażenia z wycieczki będą długo w pamięci jako wspaniałe przeżycie. Dzieci były pod wrażeniem scen przyrodniczych i ciekawych opowieści w muzeum, naturalnych widoków Białowieży i jej leśnego otoczenia.

Ciepło i czar ogniska spowodował, że ręce się rozgrzały, a buzie rozpromieniły. Kiełbaski  i słodki deser na dokładkę smakowały wybornie. Rozgrzane dzieci chętnie grały w śnieżki, a nawet lepiły bałwana i wcale nie śpieszno im było do powrotu do szkoły. Atmosfera prastarego lasu zagwarantowała niezapomniane wspomnienia.

Wycieczkę zorganizowała p. Iwona Żużel we współpracy z p. Ireną Sacharewicz i p. Alą Zinkiewicz..