21/02/13

Wyjazd uczniów klasy I-III do Białegostoku

21 lutego 33 dzieci, uczniów klasy I-III pod opieką wychowawców - p. Ali Zinkiewicz, p. Iwony Żużel - uczestniczyło w wyjeździe do Białegostoku.
     Celem wyjazdu było obejrzenie sztuki teatralnej w Białostockim Teatrze Lalek. Przedstawienie ,,Słoń i Kwiat", choć dość trudne w odbiorze, zainteresowało maluchów. Uwagę przyciągnęła ciekawa scenografia, różnorodne lalki i rekwizyty, a także gra aktorów. Mimo momentów dramatycznych, maleńki słoń urósł - ,,może 11, a nawet 9 centymetrów" i jak to zwykle w bajkach bywa wszystko zakończyło się szczęśliwie.
    Nasza grupa też szczęśliwie dotarła do Muzeum w Ratuszu, gdzie uczniowie obejrzeli wystawę ,,Tykocin z archeologią po drodze". Zajęcia edukacyjne, w czasie których dzieci między innymi szukały pozostałości archeologicznych, pochłonęły małych archeologów. Dużo zaangażowania włożyli oni w swoją pracę. Wszystkie grupy wzorowo wywiązały się z przydzielonych zadań.
     Śnieg dookoła i słonko w górze stworzyły piękną aurę. Wspaniały dzień na wycieczkę!

Damian Taranta