12/11/2013

Wyjazd uczniów klasy I-III do Białegostoku

30 października  35 dzieci, uczniów klasy I-III pod opieką wychowawców –p. Elżbiety Ciulkiewicz,  p. Ali Zinkiewicz, p. Ireny Sacharewicz ip. Marii Lemiesz - uczestniczyło w wyjeździe do Białegostoku.

Celem wyjazdu było obejrzenie filmu 3D „Kumba” Anthony'ego Silverstona. Jest to bajka dla najmłodszych widzów o  przygodach małej zebry o wielkim sercu.

„Wszystkie zwierzęta w Afryce wiedzą, że zebra bez pasów jest jak słoń bez trąby i lew bez grzywy. Kiedy jesteś zebrą i rodzisz się pasiasty do połowy, życie potrafi być bardzo skomplikowane. Na własnej, mało wypasionej, skórze przekonuje się o tym Kumba. Odtrącony przez rodzinne stado, Kumba wyrusza na poszukiwanie magicznego źródła, w którym - jak głosi stara legenda - pierwsze zebry zyskały pasy. W wędrówce po Afryce towarzyszą mu nowi przyjaciele - nadopiekuńcza antylopa gnu Mama W. oraz postrzelony struś Bradley. Wspólnie przeżyją mnóstwo przygód, spotkają wielu niezwykłych mieszkańców Afryki i zmierzą się z groźnym lampartem Fango, który poluje na Kumbę, wierząc, że schwytanie wyjątkowej zebry da mu ponadzwierzęcą moc. Jak wszystkie bajki i ta kończy się szczęśliwie.”

Dzieci po raz pierwszy miały możliwość obejrzenia filmu w 3D, a efekty specjalne wywołane przez trójwymiarowość  zapewne na długo pozostaną w pamięci.

Nasza grupa też szczęśliwie dotarła do redakcji gazety „Niwa”, gdzie uczniowie dowiedzieli się jak powstaje gazeta, kto pracuje w redakcji i na czym ta praca polega.

Kolejnym etapem naszej wycieczki były odwiedziny w niedawno odremontowanym  „Białostockim Zwierzyńcu”.