Urząd Gminy Orla

Słów parę o bibliotece szkolnej…

W roku szkolnym 2007/2008 (wrzesień-grudzień) z funduszy szkolnych zakupiono do biblioteki ponad 70 książek o łącznej wartości 853,02 zł., Większość nabytków to literatura beletrystyczna dla dzieci i młodzieży, ale także książki popularnonaukowe, lektury. W ramach dofinansowywania zakupu lektur szkolnych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 896 złotych. Zakupiono 136 pozycji lekturowych dla szkoły podstawowej i gimnazjum na łączną kwotę 900,64 zł. Komitet Rodzicielski sfinansował zakup czterech podręczników (53,56 zł) niezbędnych do rozwijania i pogłębiania zainteresowań uczniów uczęszczających na koło matematyczne.

Zinwentaryzowano również materiały dydaktyczne zakupione przez nauczycieli ze środków programu „Dzieci to nasza przyszłość” w ramach projektu „Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego”. Zbiory biblioteczne zwiększyły się o 113 książek (o wartości 1 875,67 zł) oraz o liczbę 37 płyt CD, DVD i kaset audio. Wyżej wymienione materiały dydaktyczne wspomagają działalność następujących kół zainteresowań: języka angielskiego, plastycznego i teatralnego.

W księgozbiorze biblioteki znajdują się również książki przekazane nieodpłatnie przez instytucje, wydawnictwa itp. Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość OKNO z Bielska Podlaskiego przekazało bibliotece szkolnej 16 książek o tematyce religijnej. Podręczniki dla uczniów, programy dla nauczycieli, broszury – 64 - nieodpłatnie przesłały wydawnictwa (WSiP, GWO, ORTHDRUK), IPN. Dzięki współpracy z wydawnictwami przy organizowaniu kiermaszów książek w bibliotece pozyskano 20 pozycji książkowych (słowniki, beletrystyka).

Zrób sobie przerwę od telewizora, odejdź na dłużej od monitora,
bo w bibliotece na Ciebie czeka książka - prawdziwy przyjaciel człowieka!

Zapraszam do biblioteki! Życzę porywającej lektury!

Anna Borszczewska
nauczyciel - bibliotekarz