12/01/13

CHOINKA SZKOLNA

12 stycznia br. odbyła się w naszej szkole uroczystość choinkowa, poprzedzona jak zwykle świętami Bożego Narodzenia.
     O godzinie 11.00 rozpoczęła się część artystyczna, w przygotowanie której włączyły się różne grupy wiekowe uczniów szkoły podstawowej. Na początku rozbrzmiały piękne kolędy w wykonaniu laureatów konkursu kolędniczego, który stał się już tradycją naszej szkoły. Nie zabrakło też wierszy, piosenek o tematyce świątecznej i tańców w wykonaniu uczniów klasy I i Zespołu 1/3. Swoją sztukę wystawili też uczniowie, którzy należą do grupy teatralnej  ,,Korniki", działającej w GOK-u .
      Występy dzieci odbyły się na tle świątecznej dekoracji przedstawiającej Matkę Boską czuwającą nad Dzieciątkiem, z wyeksponowanym mottem:

,,Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
      każdy dom i każdego z nas.
      Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
      niosą wszystkim betlejemski blask"

Nad przygotowaniem uroczystości choinkowej czuwali nauczyciele:
     P. Ala Zinkiewicz
     P. Elżbieta Ciulkiewicz
     P. Dymitr Martynowicz
     P. Jerzy Grygoruk
     P. Sławomir Sacharewicz
     P. Wiktor Zinkiewicz
     Uroczystość prowadziła Magda Szajkowska-przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Najprzyjemniejszym momentem dla maluchów były odwiedziny Mikołaja i oczywiście prezenty, natomiast dla nieco starszych uczniów-dyskoteka.

Katarzyna Kuptel