25/01/2014

"Szczęśliwego Nowego Roku 2014"
 to motto choinki szkolnej 2013/14.

A szczęście ma różne oblicza: to zdrowie, pomyślność, miłość, radość… W radosny karnawałowy nastrój zebraną publiczność wprowadziła część artystyczna, przygotowana przez uczniów naszej szkoły, a rozpoczęta przez zespół wokalny „1/3” melodyjnymi piosenkami.

Następnie dźwięk dzwonów ogłosił, że rozpoczął się nowy rok, który jak zawsze niesie wiele ważnych wydarzeń. Niektóre zostały przypomniane przez uczniów klasy V. Były to : Dzień Wagarowicza i zakończenie roku szkolnego. Uczniowie przypomnieli zwyczaj topienia marzanny oraz przedstawili obrazek sceniczny z wakacji.

Inscenizacja „Bałwankowy nos” przygotowana przez grupę teatralną „Bajka” ukazała, jak ważna jest pomoc potrzebującym. To Bałwanek pomógł głodnemu Zajączkowi przetrwać zimę, ofiarowując swój marchewkowy nos. I wszystko – jak to w bajkach bywa  - zakończyło się szczęśliwie.

Dużo śmiechu dostarczył skecz „Święta” w wykonaniu uczniów klasy VI. Humor słowa  i postaci rozbawił widownię.

W  występach  choinkowych nie zabrakło też kolęd. Zaśpiewali je laureaci konkursu kolędniczego przygotowywani przez naszych katechetów .

Opiekę artystyczną nad przygotowaniami do uroczystości choinkowej sprawowali nauczyciele:

p. Jolanta Kryńska – opiekun Samorządu Uczniowskiego

p. Elżbieta Ciulkiewicz – opiekun zespołu „1/3”

p. Krystyna Demianiuk – wychowawca kl. V

p. Ala Zinkiewicz – opiekun koła teatralnego

Za odbiór akustyczny słowa śpiewanego i mówionego odpowiedzialny był p. Wiktor Zinkiewicz – opiekun sprzętu nagłaśniającego.

Atrakcją choinki noworocznej były odwiedziny Mikołaja , Śnieżynek i Elfów oraz obdarowywanie prezentami przedszkolaków i dzieci klas I – III.

Dla wielu najprzyjemniejsza była dyskoteka.