08/03/13

DZIEŃ KOBIET

Święto Kobiet – uważane przez niektórych za święto komunistyczne, może dlatego, że hucznie obchodzone w czasach PRL–u - sięga początków XX wieku. Po raz pierwszy obchodzone było w Stanach Zjednoczonych. W Polsce zostało zauważone dopiero po II wojnie światowej. W zakładach pracy były życzenia i prezenty - rajstopy, mydło albo kawa i obowiązkowo symboliczny goździk, którego odbiór każda pracownica musiała pokwitować.

Dzień Kobiet to święto szczególne, obchodzone we wszystkich czasach i wszystkich kulturach – zawsze w uroczysty, choć różny sposób.

W naszej szkole ten dzień jest co roku uroczysty i bardzo wesoły. Przyczynia się do tego repertuar artystyczny przygotowywany na akademię szkolną. W tym roku w przygotowania włączyły się zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie młodsi oraz starsi. Nie zabrakło śpiewów, tańców; było dużo humoru wyrażonego zarówno słowem, tańcem, jak i stylizacją. Maluchy na potrzeby sceniczne wydoroślały, dziewczyny na moment stały się chłopcami, a chłopcy weszli w rolę dziewczyn. Na zakończenie były życzenia, kwiaty, a wraz z nimi dedykowana piosenka.

Obchody Święta Kobiet wniosły w atmosferę naszej szkoły wiele radości i odprężenia.