Z ŻYCIA SZKOŁY

9 maja 2018

DZIEŃ EUROPEJSKI 2018 - TURNIEJ

9 maja 2018 roku odbył się XIX Turniej „Dzień Europejski 2018”. Wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim. Na początku przeprowadzony został turniej wiedzy o Unii Europejskiej „Jeden z dziesięciu”. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów, naszą – Dawid Żużel (IVa), Hektor Struczyk (IVb), Kamil Kubajewski (VI). Turniej trwał do rozstrzygnięcia tj. wyłonienia zwycięzcy. Następnie każda z uczestniczących szkół zaprezentowała wylosowane państwo, Danię – SP nr 2 w Bielsku Podlaskim, Szwecję – SP nr 3 w Bielsku Podlaskim, Estonię – szkoła w Łubinie Kościelnym, Finlandię – SP w Orli. Uczniowie klasy VI i IVa przedstawili scenkę o Finlandii i zatańczyli taniec narodowy Letkis Jenka, na koniec wszystkich uczestników zaproszono do wspólnego tańca. Na zakończenie prezentacji każda ze szkół częstowała tradycyjnymi wypiekami. Na koniec Dnia Europejskiego odbyła się konkurencja sportowa, którą wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Orli w składzie: Sylwia Pietruczuk, Ewelina Stepaniuk, Edyta Bobik, Maksymilian Tchórzewski, Damian Dmitruk, Łukasz Dziubonos.