11/06/2015

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Dnia 11.06.2015 r. w naszej szkole odbył się EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW. Odbyliśmy wirtualną podróż po całej Europie. W podróż zabrały nas prowadzące - Sonia Warchoł i Jowita Sarosiuk z klasy III gimnazjum. Naszą podróż rozpoczęliśmy od Holandii. Klasa III szkoły podstawowej, pod kierownictwem p. Ali Zinkiewicz przebrana w ludowe niderlandzkie stroje uczyła nas tańczyć dwa ludowe tańce. Następnie klasa VI przybliżyła nam dekoracją a także słowami historię, geografię, kulturę oraz ciekawe informacje o Holandii. Następnie Inez Dmitruk i  Martyna Leoniuk z kl. I gimnazjum zaśpiewały nam w różnych językach (po polsku, rosyjsku i angielsku) piosenkę "Nasz sąsiad". Dla małych i dużych została zadedykowana angielska piosenka "I'ma big girl". Piosenkę zaśpiewały Marlena Krupa, Estera Drobnikowska, Patrycja Mirończuk. Przedsmak wakacji poczuliśmy przy włoskiej piosence "Felicita" oraz oglądając portugalski taniec "Bera bara". W romantyczny nastrój wprowadziła nas rosyjską pieśnią Julita Diedula. Występ zakończył się wieloma bisami.