21 kwietnia 2008

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii w 1926r. Wydawca z Walencji, Wincenty Ravel Andrus zorganizował pierwszy Festiwal Książki Hiszpańskiej. Początkowo festiwal organizowano 7 października w domniemaną datę urodzenia pisarza. Mignel’a de Cervantesa, później zdecydowano obchodzić Dzień Książki 23 kwietnia w rocznicę śmierci pisarza.

W naszej szkole również obchodzono to święto. O historii i symbolice święta informowała gazetka biblioteczna. Uczniowie, którzy 21 kwietnia przyszli do biblioteki mogli wziąć udział w mini-konkursach. Odpowiadali na pytania o bibliotece, lekturach, książkach lub opowiadali o swoich ulubionych książkach. Pytania zadawały dziewczyny z aktywu bibliotecznego z kl. VI SP. Każdy, kto odpowiedział otrzymywał różę przygotowaną przez uczniów. Wszyscy byli zadowoleni z kwiatków i odwzajemniali się uśmiechem.