Dzień Kultury Białoruskiej

Tradycja w naszej szkole jest już to, że co roku odbywają się Dni Kultury Białoruskiej. Uroczystość ta, jak każda inna, nie obeszła się bez wizyty różnych gości. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Orla – p. Piotr Sylwesiuk, sekretarz gminy Orla – p. Irena Odziejewicz, dyrektor muzeum białoruskiego w Hajnówce – Jan Karpiuk, emerytowani nauczyciele.
            Naszych gości piosenkami i wierszami przywitali uczniowie klasy I SP. W świat dawnych obrzędów i tradycji przenieśliśmy się wraz z uczniami klasy III Gim, którzy przedstawili scenkę Pt. „Ђогач”. Później publiczność mogła obejrzeć spektakl „ Prawa dziecka” uczniowie klasy II Gim. Pokazali jak należy traktować dzieci. Przecież one też maja swoje własne prawa… Zespół 1/3 oraz „Orlańskie dzwoneczki” umili nam czas śpiewając białoruskie piosenki. Na scenie zaprezentowali się również uczniowie klas I – III SP. W nich wykonaniu moglibyśmy podziwiać wspaniałe tańce. „Сіняя гара (Поры года)” И.  Артышовіч to wiersz jaki wyrecytowały gimnazjalistki. Część artystyczną zakończył krótkim podziękowaniem p. Dariusz Horodecki – dyrektor naszej szkoły.
            Nad przygotowaniem tej wspaniałej uroczystości czuwały p. Maria Sajewicz, p. Maria Tomczuk, p. Irena Niewińska, p. Iwona Żużel, p. Elżbieta Ciulkiewicz.
            Szczególną atrakcja w tym dniu były spotkania uczniów z poetą – Wiktorem Szwedem i malarzem – Sławomirem Rybakiem