07 grudzień 2010

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Dnia 25 listopada obchodzony jest światowy Dzień Pluszowego Misia. W bibliotece  Święto Misia odbyło się 7 grudnia. Z tej okazji uczniowie klasy ,,0” przynieśli do biblioteki swoje maskotki- pluszowe misie. Dzieci opowiadały o pluszakach, poznały historie związaną ze Świętem. Wysłuchały również opowiadania pt. ,,Stary zielony mis,, M. Konopnickiej. Z kolorowego papieru maluchy wykonały sylwetkę misia. Na zakończenie po wysłuchaniu wiersza H. Bechlerowej pt. „Lekarstwo misia” przedszkolaki zostały poczęstowane słodkościami. Nie był to co prawda przysmak misia – miodek, ale również smaczne cukierki. W zajęciach uczestniczyły również dzieci przebywające na świetlicy. Wysłuachły „Przygód Kubusia Puchatka”, uczniowie wyklejali lub kolorowali sylwetkę misia. A wszystko to przy dźwiękach piosenki pt. „Pokochaj Pluszowego Misia”. W bibliotece można było obejrzeć wystawke książek o przygodach Misia Uszatka, Misia Remisia, Paddingtona, Koali no i oczywiście najsławniejszego misia – Kubusia Puchatka.