14 października 2007

Dzień nauczyciela

Czternasty października to ważna data w życiu zawodowym nauczycieli, uczniów i wszystkich pracowników szkoły. To Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji, tak jak co roku, w naszej szkole odbyła się szczególna uroczystość. Swoją obecnością zaszczycili nas emerytowani nauczyciele, Wójt Gminy Orla-Pan Piotr Selwesiuk oraz pracownik Urzędu Gminy- Pani Mariola Kubajewska.
Uczniowie, chcąc umilić swoim ukochanym nauczycielom ten dzień, przygotowali niespodzianki. Klasa trzecia szkoły podstawowej zaprezentowała interesującą scenkę o „kujonach i matołkach”, a Joanna Sojko, uczennica klasy VI pięknie wyrecytowała wiersz. Potem inicjatywę przejęła klasa II gimnazjum, która swoimi popisami rozbawiła widownię do łez. Uczniowie tej klasy śpiewali zabawne piosenki, w których w sposób żartobliwy odzwierciedlali swój stosunek do nauczycieli. Uroczystość zakończył atrakcyjny występ zespołu ,,1/3”.
        Nauczyciele otrzymali od uczniów upominki wykonane własnoręcznie przez członków koła plastycznego, kwiaty oraz gorące życzenia i podziękowania.

Napisała:  Marta Kulik