21 października 2008

Egzamin z języka angielskiego

Pierwszy w tym roku szkolnym próbny egzamin za nami. Pod koniec października napisaliśmy egzamin z języka angielskiego. W grudniu czekają nas także sprawdziany z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Już w ubiegłym roku mieliśmy okazję spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Wyniki egzaminu były wtedy zadawalające i wróżyły dalsze sukcesy. Tak też się stało. Chociaż nikt nie zdobył maksymalnej ilości punktów (50 punktów), ogólna klasyfikacja prezentowała się bardzo dobrze. Najwięcej punktów, bo aż 48, zdobył Grzegorz Omeljanowicz. Najmniejsza ilość zdobytych punków nie spadła poniżej dziesięciu. Egzamin zaliczyliśmy do „średnich” i zgodnie stwierdziliśmy, że mógł nam się trafić o wiele trudniejszy zestaw pytań. Jednak jesteśmy pewni, że i z takim byśmy sobie poradzili.

Przed nami ciężka praca. Pozostało opanować potrzebną wiedzę i umiejętności z zakresu odbioru tekstu słuchanego, odbioru tekstu czytanego i reagowania językowego. Teraz uczymy się pod czujnym okiem pani Haliny Roszczenko, nauczycielki języka angielskiego, by już na wiosnę w pełni sił stawić czoło zadaniom egzaminacyjnym. Życzę wszystkim owocnej nauki i dużo spokoju, gdyż tylko spokój uratuje nas od „egzaminacyjnej gorączki

Marta Bałło – uczennica klasy III gimnazjum