26 stycznia - 6 luty 2009

Wspomnienia z Ferii 2009

W dniach od 26.01.2009 r. do 06.02.2009 r. Gminny Ośrodek Kultury w Orli wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Zespołem Szkół z d.n.j.b. im. Ziemi Orlańskiej zorganizowały „FERIE 2009”.

W czasie dwutygodniowego wypoczynku młodzież z terenu gminy brała udział w rozmaitych zabawach organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury oraz w Zespole Szkół w Orli. Były to zajęcia kulinarne, plastyczne oraz sportowe. Zajęcia sportowe odbywały się na sali gimnastycznej w szkole, podczas pierwszego tygodnia ferii. Zorganizowane zostały również wyjazdy do kina w Hajnówce. Młodzi kinomani obejrzeli „Opowieści z Narnii” oraz „High School Musical 3”. Natomiast w Lewkowie miały miejsce warsztaty lepienia z gliny i karaoke. 28 stycznia w na parkiecie sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Orli wystąpiły ,,Podlaskie Kukułki" z Bielska Podlaskiego. W dniu 5 lutego został zorganizowany III Turniej Tenisa Stołowego o puchar Wójta Gminy Orla. Do rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież z naszej gminy, a także zawodnicy z Lewkowa. Turniej był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum. Zwycięzca z najstarszej kategorii wiekowej miał możliwość zmierzenia swoich sił w meczu z udziałem Wójta Gminy Orla, który wyszedł z pojedynku niezwyciężony. Wójt Gminy Orla - Piotr Selwesiuk, członek Zarządu Powiatu Bielskiego - Mirosław Bałło oraz Przewodniczący Rady Gminy Orla - Aleksander Klin wręczyli zwycięzcom puchary, a uczestnikom turnieju pamiątkowe dyplomy.

Dzień 6 luty upłynął pod znakiem zajęć teatralno – plastycznych p.t.: ,,Królowa Śniegu - teatralna przyjaźń i lojalność, dlaczego są ważne". Warsztaty przeprowadzili aktorzy z Białostockiego Teatru ,,Narwal". Na zakończenie ferii zostało zorganizowane ognisko.

Grzegorz Omiljanowicz i Bartek Horodecki – uczniowie kl. III gimn