20 listopada 2008

Język rosyjski w komediach romantycznych

Nauka języków obcych nie powinna ograniczać się do realizacji ćwiczeń na lekcji. Teoria nie wystarczy, żeby biegle posługiwać się obcym językiem.

Wśród języków obcych, nauczanych w naszej szkole jest język rosyjski. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, 20 listopada 2008 r. wybraliśmy się do kina w Białymstoku na filmy rosyjskie. Mieliśmy okazję obejrzeć dwie komedie romantyczne. Głównych bohaterów grali aktorzy, znani i lubiani przez nastolatków z Rosji. Filmy opowiadają o perypetiach młodych ludzi, o ich problemach miłosnych, zawodowych, prywatnych. Akcja toczy się w dzisiejszych czasach. Problemy, w które uwikłani są bohaterowie, dotyczą każdego z nas.

Filmy podobały się zarówno uczniom klasy III gimnazjum, jak i naszym młodszym kolegom, uczniom klasy II. „Osłuchaliśmy się” z językiem i mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności z zakresu odbioru tekstu słuchanego.

Katarzyna Bujniuk – uczennica kl.III gim