„Mnie ta Ziemia od innych droższa ...”

16 listopada 2007r. w Muzeum w Hajnówce odbyła się prezentacja Zespołu Szkół z d.n.j.b. w Orli. W ciągu dwóch godzin zgromadzonej publiczności (uczniom i nauczycielom hajnowskich szkół) zaprezentowana została namiastka dorobku naszej szkoły.

Uczniowie recytowali, śpiewali i tańczyli. Wystawili dwie sztuki teatralne: „W lesie” oraz „Prawa dziecka” opracowane na zajęciach gromady zuchowej i koła teatralnego.

Można też było obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów klas I-III, wykonanych na zajęciach koła plastycznego pt. „Mały Artysta”

Niezwykle ciekawą częścią prezentacji były zrealizowane w trakcie zajęć pozalekcyjnych z młodzieżą gimnazjum internetowe projekty: „Toponimy wsi Koszele” oraz „Backauszczyna”.

Program zakończony został krótkim filmem „I została synagoga”, którego autorami są uczniowie klasy II Gimnazjum.

Prezentacja prowadzona była w języku polskim i białoruskim.

Prezentację szkoły uzupełniały dwie wystawy:

- dorobku artystycznego uczniów kl. I-III uczęszczających na koło plastyczne  „Mały Artysta”

- "Skrawki naszej historii" - ukazującą historię nasze miejscowości