Halloween

To święto, które wywodzi się z bardzo starego, jeszcze pogańskiego obyczaju celtyckiego. W XIX wieku zawędrowało do Stanów Zjednoczonych i do dziś jest tam hucznie obchodzone. Tego dnia dzieci przebierają się w duchy, czarownice, wampiry, demony - wszystko to, co kojarzy się z życiem pozagrobowym i horrorem. Tak przebrane chodzą od domu do domu i zbierają słodycze.
         Nic dziwnego, że w innych krajach przyjmuje się ten zwyczaj. Także u nas coraz częściej organizuje się zabawy o podobnej atmosferze.
        31.10.2007r. odbyła się w szkole dyskoteka dla uczniów klas I - III SP. Oprócz zabawy uczniowie uczestniczyli w wielu Holloweenowych konkursach. Były to między innymi: wyłapywanie pływających jabłek za pomocą zębów, robienie ? z papieru toaletowego, doklejanie brodawek na nos czarownicy, rysowanie najstraszniejszej postaci na balonach, rozpoznanie osób za pomocą ich cienia. Wszyscy dobrze się bawili zajadając słodkie co nieco w myśl okrzyku „trick or treat‘’.