02/03/2012

KONKURS JĘZYKOWY W BIBLIOTECE

„Poznaj po słowie...”

Konkurs językowy "Poznaj po słowie, co kto ma w głowie"  zorganizowano 2 marca 2012 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodzimy 21 lutego.  Konkurs ten odbywał się w bibliotece, na przerwach między lekcjami. Polegał on na wypełnieniu testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu użycia poprawnej formy wyrazów oraz znajomości związków frazeologicznych. Testy podzielono na dwa poziomy dostosowane do wieku  uczniów. W konkursie brało udział 49 osób, w tym 22 osoby ze szkoły podstawowej oraz 27 z gimnazjum. Uczniowie, którzy osiągnęli ponad 50% punktów możliwych  do zdobycia,  otrzymali  punkty dodatnie do oceny z zachowania, a pozostali - słodkie niespodzianki.

Magda Pasiecznik