21/10/2014

KONKURS CZYTELNICZO–PLASTYCZNY

„Czy znasz twórczość …?”- V edycja

W dniu 21.10.2014 roku w bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny konkursu czytelniczego ,,Czy znasz twórczość…?”

●        ,,Czy znasz twórczość Tomasza Samojlika?” – dla klas IV – VI

●        ,,Czy znasz twórczość Kazimierza Szymeczko?” – dla gimnazjum

Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się znajomością treści podanych książek wyżej wymienionych autorów. Obowiązywała również znajomość biografii pisarzy. W konkursie brało udział 13 uczniów. Pierwsze miejsce w swoich kategoriach zajęły:

MIECZKOWSKA IZABELA – kl. V

KADŁUBOWSKA KAROLINA – kl. II G

27 października rozstrzygnięty został etap szkolny konkursów plastycznych:

„Ilustracja do wybranej przygody żubra Pompika” na podstawie książek Tomasza Samojlika z serii „Żubr Pompik…”. Konkurs adresowany był do klas II i III szkoły podstawowej. Brało w nim udział 10 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano prace uczniów:

PACH GABRIEL  – kl. II

BIELIŃSKA NIKOLA – kl. II

NIEWIŃSKA PATRYCJA – kl. III

●  „Stwórz swojego bohatera, postać, którą chciałbyś grać w świecie fantasy – goblina, elfa, hobbita, czarodzieja, wędrowca, rycerza …Postać, która posiada imię, broń, ekwipunek …Porusz swoja wyobraźnię”- dla uczniów gimnazjum. Na konkurs wpłynęło 5 prac. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano prace uczniów:

STEMPA WERONIKA - kl. II G

KADŁUBOWSKA KAROLINA – kl. II G

SAROSIUK JOWITA – kl. III G

Konkursy zostały zorganizowane przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Rada Oddziału w Białymstoku w ramach V edycji projektu ,,Podlaskie spotkania z pisarzami”. Adresowano je do uczniów wszystkich typów szkół w województwie podlaskim i objęto honorowym patronatem: Podlaskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku.

Celem konkursów jest popularyzacja twórczości współczesnych pisarzy polskich, rozwijanie zainteresowań najnowszą literaturą dziecięcą i młodzieżowąoraz rozwój wrażliwości estetycznej i kształtowanie wyobraźni plastycznej inspirowanej literaturą.

bibliotekarka
  Anna Borszczewska