5/11/2015

Uczestnictwo w Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim „Bitwa na słowa”

W  Zespole Szkół Rolniczych im W. St. Reymonta w Czartajewie już po raz trzeci zorganizowano: Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski „Bitwa na słowa”. My również otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w konkursie , który odbył się 5.11.2015r.

Tegoroczny konkurs dedykowano twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Celem organizatorów takiej formy popularyzacji poezji jest pobudzenie młodego pokolenia do aktywnych poszukiwań repertuarowych i twórczego uczestnictwa w kulturze, integrowanie środowiska nauczycieli i młodzieży wszystkich szkół zaproszonych do udziału w konkursie. Do zmagań konkursowych przystąpiło 29 gimnazjalistów z dziesięciu gimnazjów powiatu siemiatyckiego i okolic.

Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy III gimnazjum: Julita Diedula, Natalia Mironczuk i Marlena Krupa. Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę. Zachwyciły wszystkich recytacją takich wierszy: „Zaczarowana dorożka” (Julita), „Żydowskie dziecko” (Natalia), „Dziwni letnicy” (Marlena).

Natalia Mironczuk została laureatką konkursu - zajęła I miejsce. Wyróżniono również wykonania Julity i Marleny. Uczennice do konkursu przygotowała E. Bazyluk.

wykorzystano zdjęcia ze strony: