21/10/2016

KILKA SŁÓW O FINALE
XIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
 „HISTORIA BLISKA”

W dniu 21 października w Domu Spotkań z Historią w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom XIX Ogólnopolskiego Konkursu „Historia Bliska” organizowanego przez Ośrodek Karta i Dom Spotkań z Historią. Przedmiotem pracy konkursowej miała być historia "bliska": w czasie, przestrzeni, relacjach, a więc - lokalna, dotycząca najbliższych miejsc czy środowisk lub ludzi, także historia "małej ojczyzny"; pokazywana przez źródła, świadectwa, dokumenty osobiste czyli to, co z historii lokalnej nie miało szansy zaistnieć lub przebić się do powszechnej świadomości.

Laureatami I nagrody zostali uczniowie:
Grzegorz Kalina, Mateusz Karpiuk, Natalia Mironczuk, Jakub Rybak, Mateusz Stepaniuk, Grzegorz Taranta.
Otrzymali oni nagrodę finansową w wysokości 4200 zł. Ich film opowiada o człowieku, którego imię przez blisko 30 lat nosiła Szkoła Podstawowa w Malinnikach. Patronem szkoły był lejtnant Armii Czerwonej Aleksy Kuzminow, który zginął na terenie wsi w 1945 r. w walce z Niemcami.

Opiekunami zwycięskiego teamu byli: Elżbieta Ciulkiewicz i Dariusz Horodecki.

Relację z gali można obejrzeć na stronie: