25 kwietnia/2017

KONKURS WIEDZY O PRAWIE - ETAP OKRĘGOWY

25 kwietnia 2017 w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjów realizowanej przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w ramach programu „Szkoła bliższa prawu”. W konkursie doskonale zaprezentowały się uczennice Gimnazjum w Orli: Aleksandra Rogoza z kl. II G oraz Monika Żyrczuk-Żar z kl. III G. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Zarówno Ola, jak i Monika uzyskały w części pisemnej maksymalny wynik - 100%.

W części ustnej uczennice z Orli również uzyskały znakomity wynik. Nieco lepszy rezultat osiągnęła Aleksandra Rogoza, która decyzją Komisji zdobyła III miejsce w okręgu i jako jedna z trzech uczennic będzie reprezentować woj. podlaskie w Finale w Warszawie. Finał Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie odbędzie się w Warszawie 16 maja br. Komisja podkreśliła bardzo wysoki poziom wiedzy uczniów biorących udział w konkursie. Uczestnicy etapu okręgowego otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe. Należy nadmienić, że uczennice z Gimnazjum w Orli były jedynymi reprezentantami regionu południowego woj. podlaskiego w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczennic jest mgr Sławomir Niedźwiecki.