XXXIII konkursie form scenicznych w języku białoruskim

Uczestnicy grupy teatralnej „Bajka” chętnie przygotowują przedstawienia, które od czasu do czasu wystawiają na konkursach. Konkursy stwarzają szansę na osiągnięcie sukcesu. Takim sukcesem poszczycić się może młodsza grupa wiekowa, która 28.05.2008r. uczestniczyła w XXXIII konkursie form scenicznych w języku białoruskim. Jego organizatorem było Towarzystwo Kultury Białoruskiej. Warunkiem udziału było przygotowanie przez zespół przedstawienia w języku białoruskim o tematyce dowolnej w czasie 15 – 20 minut.
            Nasza grupa teatralna przygotowała przedstawienie pt. „Prawa dziecka”, za które jury przyznało I miejsce i nagrodę pieniężną, zaś Magda Szajkowska (ucz. kl IV) za ciekawą grę aktorską otrzymała nagrodę książkową.