26/10/12

KONKURS CZYTELNICZY

W dniu 26.10.2012r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ,,Czy znasz twórczość…?”

·         ,,Czy znasz twórczość Beaty Ostrowickiej?” – dla klas IV – VI

·         ,,Czy znasz twórczość Małgorzaty Gutowskiej?” – dla gimnazjum

Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się znajomością treści podanych książek wyżej wymienionych autorek. Uczniów gimnazjum obowiązywała również znajomość Biografii pisarki.

Był to etap szkolny konkursu organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich ,,Podlaskie spotkania z pisarzami”. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół w województwie podlaskim i objęty honorowym patronatem: Podlaskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości współczesnych pisarzy polskich oraz rozbudzanie motywacji czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych.