06/12/12

MIKOŁAJKOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

Nie od dziś wiadomo, że 6 grudnia to święto Mikołajów i Mikołajek. W tym dniu, w naszej szkole świętowano również w bibliotece. Mikołajkowym obchodom „Dnia Biblioteki„ towarzyszyła wystawa pt. „Co kryją książki…?”, na której można było obejrzeć rzeczy pozostawione przez uczniów w książkach. Od kilku dni trwał kiermasz książek z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków.

Na uczniów odwiedzających w tym dniu bibliotekę czekały „słodkie wypożyczenia”. Należało wybrać książkę, spośród tych polecanych do przeczytania przez uczniów należących do Koła Przyjaciół Biblioteki, prawidłowo odpowiedzieć na wylosowane pytanie i wraz z wypożyczoną książką otrzymywało się słodką niespodziankę. „Słodkie wypożyczenia” cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem, a odpowiedzi na pytania z lektur, poszczególnych przedmiotów czy też zagadki nie stanowiły dla nich problemu. Naszym celem było zareklamowanie ciekawych książek znajdujących się w bibliotece i zachęcenie do przyjścia do biblioteki również uczniów „nie lubiących czytać”. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie a w tym dniu dało się zauważyć młodzież czytającą wypożyczone książki na korytarzu, w autobusie szkolnym. Informacja zwrotna od uczniów w postaci entuzjastycznych wypowiedzi typu „naprawdę, super książka!” potwierdziły skuteczność podjętych działań, bo przecież czytać każdy może, nieważne i gdzie i o jakiej porze.

Przed biblioteką zorganizowano kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup nagród w konkursach. (UWAGA konkurs czytelniczy „Mikołajek – kto to taki? już w lutym. Zapraszam do udziału).

Organizatorami „Dnia Biblioteki” byli uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki z klas IV-VI i gimnazjum. Dziękuję im serdecznie z pomoc i zaangażowanie. Na kolejne święto biblioteki zapraszam za rok.

Anna Borszczewska