Wyniki konkursu "Moje magiczne miejsce"

"Pragnąc zachęcić młodych ludzi do poznania historii i kultury swoich regionów, PW Rzeczpospolita SA ogłosiło na łamach „Zabytków Magicznych” konkurs pod nazwą „Moje magiczne miejsce”. Konkurs miał służyć poszerzaniu wiedzy uczniów w zakresie historii, kultury i sztuki. Organizator pragnął zachęcić młodzież do szukania i poznawania ciekawych, a często nieznanych miejsc i obiektów związanych z dziejami Polski, szczególnie zaś regionów najbliższych, badania ich losów, opisywania interesujących wydarzeń i ludzi z nimi związanych. Inicjatywa skierowana była do uczniów szkół gimnazjalnych oraz licealnych i poległa na wykonaniu przez nich prezentacji, w formie multimedialnej, pokazujących ciekawe miejsca, interesujące obiekty, ich dzieje, ludzi z nimi związanych, a także legendy czy przesądy.

Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 31 stycznia 2008 r. Ostatecznie do konkursu zgłosiło się blisko 380 drużyn z przeszło 200 szkół z całej Polski. Prace konkursowe wykonane zostały przez drużyny liczące w sumie ok. 2000 uczniów. Łącznie w konkursie wzięło udział ok. 6000 uczniów (w niektórych szkołach urządzano preeliminacje). Najwięcej prezentacji nadeszło ze szkół gimnazjalnych.

Ponieważ konkurs wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów ze szkół podstawowych, decyzją redaktora naczelnego, prace ich zostały dopuszczone do udziału w konkursie poza regulaminem."  Ogółem nagrodzono 14 drużyn.

Szczegóły znajdziesz na stronie           http://www.zabytkimagiczne.pl

Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły dwie drużyny:

I w składzie: D. Drobnikowski, R. Kopa, Ł. Kownacki - prezentacja pt. "Kościół pod wezwaniem św. Zygmunta Burgundzkiego w Kleszczelach"

II w składzie: Oskar Ciulkiewicz, Erwin Ciulkiewicz - prezentacja pt. „Synagoga jako wizytówka Orli”

Oskar Ciulkiewicz i Erwin Ciulkiewicz za swoją prezentację zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

Gratulujemy .