13/05/2015

UCZNIOWIE KLASY II I III W BIAŁYMSTOKU

13 maja 2015 roku uczniowie z klas II i III SP wyjeżdżali do Teatru Lalek w Białymstoku. Współczucie, przyjaźń mimo wielu dzielących różnic, pozytywne relacje z sąsiadami – na takich wartościach oparty jest familijny spektakl „Szpak Fryderyk”. Zabawa zaczęła się już w teatralnym holu, przed wejściem do kameralnej sali wszyscy widzowie dostali ziarna słonecznika, które warto było zachować, by odegrać rolę w sztuce. Pomysłowe  i dowcipne sceny poprzez zabawę mogą uczyć tolerancji, zrozumienia i otwarcia na drugiego człowieka.

Następnie udaliśmy się  do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB. Tam  zwiedziliśmy dawną aptekę, obejrzeliśmy naczynia i narzędzia do wytwarzania surowców i leków, oryginalne meble apteczne.

W laboratorium edukacyjnym każdy wykonał pamiątkowy odlew z gipsu Pałacu Branickich