11_13 /05/2012

Finał IX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
 - nasi uczniowie
w kategorii multimedia
 zajęli I i II miejsce wśród gimnazjalistów w Polsce

Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” rokrocznie wyłania autorów najciekawszych opracowań krajoznawczych wśród dzieci i młodzieży z całej Polski. Tradycyjnie laureaci zmagań ogólnopolskich spotykają się na specjalnie przygotowanym zlocie organizowanym  rokrocznie na terenie innego województwa. W bieżącym roku laureaci spotkali się w Prudniku na Opolszczyźnie w dniach 11-13.05.2012r. Konkurs realizowany był w ramach „Roku Szkoły z Pasją”, ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej.

W bieżącym roku szkolnym uczennice: Joanna Sojko, Gabriela Roszczenko, Ewelina Dobosz za film nakręcony i złożony pod opieką pań M. Romaniuk i A. Borszcewskiej  " Hobby w kalejdoskopie pór roku" zdobyły I miejsce w kategorii multimedia na szczeblu centralnym a chłopcy: Mateusz Nazarewicz, Michał Leoniuk, Marcin Aleksiejuk za film "I w Orli było kino" nakręcony i złożony pod opieką pana D. Horodeckiego zajęli II miejsce. Jest to bardzo duży sukces młodzieży naszego gimnazjum.

Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty brali udział w tym konkursie i po raz czwarty odnieśli sukces. W roku szkolnym 2007/2008 uczniowie: Katarzyna Bujniuk, Bartosz Horodecki, Adam Odzijewicz, Radosław Sacharczuk pod opieką pana D. Horodeckiego za film "I została tylko synagoga..." uzyskali I miejsce na szczeblu centralnym. W roku szkolnym 2009/2010 uczennice: Anna Kubajewska i Justyna Bieroza pod opieką pań M. Romaniuk i A Borszczewskiej za film "Znachorki, szeptuchy, babki ..." zdobyły II miejsce na szczeblu centralnym. W roku szkolnym 2010/2011 uczennice Gabriela Roszczenko, Ewelina Dobosz, Anna Kubajewska, Justyna Bieroza pod opieką pań M. Romaniuk i A. Borszczewskiej za film "Spacerkiem po Orli" na szczeblu centralnym zdobyły I miejsce.