PREZENTACJE, OPRACOWANIA

NASZE OPRACOWANIA

dostępne w bibliotece szkolnej i pracowni komputerowej

Opracowanie zawiera informacje o A. Krawczuku - ludowym poecie i malarzu (reprodukcje obrazów, utwory)

Płyta CD-ROM

Praca na konkurs "Chrześcijańska kultura pogranicza - pogranicze kultur".

Płyta CD-ROM

Praca na konkurs "Chrześcijańska kultura pogranicza - pogranicze kultur" - pt. "Szlakiem tolerancji"

Płyta CD-ROM

Praca na konkurs "Moje magiczne miejsce" - pt. "Synagoga jako wizytówka Orli"

Praca uzyskała wyróżnienie

Płyta CD-ROM

Praca na ogólnopolski młodzieżowy konkurs krajoznawczy "Poznajemy ojcowiznę" - pt. "I została tylko synagoga..."

Praca zdobyła I miejsce

Nasi gimnazjaliści od  trzech lat uczęszczają na zajęcia koła dziennikarskiego. Wynikiem ich pracy jest gazetka Szkolne Echo. Piszą w niej o tym, co się dzieje w szkole. Co roku ukazuje się 9 numerów gazetki. Szkolni dziennikarze zapoczątkowali również Halowy Turniej Piłki Nożnej, który już od trzech lat odbywa się dnia 21 marca pod hasłem "Zamiast wagarowania sportowe zmagania".

Płyta CD-ROM i wszystkie numery gazetki.

Płyta CD-ROM

Toponimy miejscowości Szernie - prezentacja.

Płyta CD-ROM i wynik badań opublikowany w książce "Słownik nazw miejscowych Regionu Puszczy Białowieskiej na przykładzie wybranych wsi z gmin Bielsk Podlaski, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka, Orla."

Toponimy miejscowości Koszele - prezentacja.

Płyta CD-ROM

Toponimy miejscowości Wólka - prezentacja.

Warsztaty- filmy instruktażowe zrealizowane w ramach projektu "Kraina Żubra" - zrównoważony rozwój obszarów wiejskich w regionie Puszczy Białowieskiej w oparciu o walory przyrodnicze i kulturowe".

Płyty CD-ROM

Płyta CD-ROM

Praca  "Historia ludzi i miejsc" - pt. "Baćkauszczyna od narodzin do śmierci".

W ramach projektu "Chrońmy nasze dziedzictwo językowe - budowanie świadomości zachowania gwary języka ukraińskiego na Podlasiu" zrealizowano:

Prezentację „Kuchnia regionalna Gminy Orla”

Płyta CD-ROM

Film pt. „Pudlaśki korowaj” (zrealizowany wspólnie z Telewizją Białystok)

Płyta DVD i film wyemitowano w TV Białystok

Praca na konkurs "Moja Szkoła w Unii Europejskiej"- II miejsce w etapie wojewódzkim

Praca na konkurs "Moja Szkoła w Unii Europejskiej"

Płyta DVD

W ramach projektu edukacyjnego "Przywróćmy pamięć" zrealizowano filmy: "Czas radości", "Czas smutku", "Getto", "Święta i potrawy", "Praca", "Szkoła", "Tacy byli ...".

Płyta CD-ROM

Praca na ogólnopolski konkurs  "Koledzy ze szkoły, znajomi z sąsiedztwa" zorganizowany przez Wirtualny Sztetl - Muzeum Historii Żydów Polskich.

Praca zdobyła I miejsce

Płyta DVD

Praca na XVII ogólnopolski młodzieżowy konkurs krajoznawczy "Poznajemy ojcowiznę" - pt. "Znachorzy, szeptuchy, babki..."

Praca zdobyła I miejsce w kategorii prac multimedialnych na  etapie wojewódzkim