13/05/2014

Pasowanie na Czytelnika
Przedstawienie „Rejs statkiem Przygoda”

Dnia 13.05.2014 r. w bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie uczniów klasy I  szkoły podstawowej na Czytelników i Przyjaciół Biblioteki Szkolnej. Na uroczystość oprócz pierwszoklasistów przybyli także uczniowie z klas II i III wraz z wychowawczyniami. Część artystyczną pt. „Rejs statkiem Przygoda" przygotowały uczennice klasy VI. Kapitan statku i załoga zabrali wszystkich na wyspę Książkolandię i wspólnie znaleźli skarb – książki.  Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, odgadywały zagadki, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Przedstawienie miało też na celu przypomnienie uczniom, jak należy dbać o książki.  Po uroczystym przyrzeczeniu pierwszoklasiści zostali pasowani przez panią dyrektor Marię Tomczuk na Czytelników. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki i zakładki do książek.

Przedstawienie „Rejs statkiem Przygoda" obejrzały także najmłodsze dzieci z grup  przedszkolnych.

Anna Borszczewska