3 marca 2009

Z książki płynie odwaga,

Weźcie książki do ręki,

Zginą nasze udręki.

Dnia 3.03.2009 r. w bibliotece szkolnej odbył się pasowanie uczniów klasy I SP na Czytelników Biblioteki Szkolnej. Na tę uroczystość oprócz najważniejszych w tym dniu pierwszoklasistów przyszli ich starsi koledzy i koleżanki z klasy II i III wraz z wychowawczyniami.

Część artystyczną pt. „W krainie bajki” przygotowali uczniowie klasy IV. Przynieśli oni gości w zaczarowany świat bajek. Do biblioteki szkolnej przybyli: Koziołek Matołek, Kot w Butach, Dziewczynka Zapałkami, Plastuś, Pipi Ponczoszanka, Czerwony Kapturek oraz Jaś i Małgosia z Babą Jagą. Dzieci bez problemu rozpoznawały bohaterów bajek. Odpowiadały na pytania Króla i Królowej, świetnie bawiły się przy muchowym wierszyku. Zebrani usłyszeli o zaletach czytania książek i przypomnieli sobie, w jaki sposób trzeba dbać o książki. Poznali również Królową Biblioteki – Książkę.

Po części artystycznej nadszedł długo oczekiwany moment – pasowanie. Po uroczystym przyrzeczeniu złożonym Pani Bibliotekarce, dyrektor naszej szkoły, p. Dariusz Horodecki pasował ucz. kl. I SP na czytelników Biblioteki Szkolnej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki, a Królowa Książka i Król Czytelnik wręczyli maluchom zakładki do książek wykonane przez starszych kolegów.

Uroczystość przygotowana przez bibliotekarkę – Annę Borszczewską oraz uczniów aktywu bibliotecznego, na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.