22/04/13

Pasowanie na Czytelnika
Przedstawienie "Zamieszanie w krainie bajek"

Dnia 22.04.2013r. w bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie uczniów klasy I  szkoły podstawowej na  Czytelników i Przyjaciół Biblioteki Szkolnej. Na  tę wspaniałą uroczystość oprócz pierwszoklasistów przybyli także koledzy z klas II i III wraz z wychowawczyniami. Część artystyczną pt. "Zamieszanie w Krainie Bajek" przygotowali uczniowie klasy IV,  którzy wcielili się w różne postacie: Babę Jagę z kwiatkami we włosach, Kota z  nartami zamiast butów, królewicza "klejącego się" do  różnych opakowań po słodyczach. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przedstawienia. Dowiedziały się, dlaczego bajkowe postacie są smutne i co robić, aby temu zapobiec. I jak to w baśniach bywa, wszystko dobrze się skończyło. Czerwony Kapturek "odczarował" bohaterów. Dzieci bez problemu odgadły, kto z której baśni pochodzi. Przedstawienie miało na celu przypomnienie uczniom, jak należy dbać o książki .  Po uroczystym przyrzeczeniu pierwszoklasiści zostali pasowani przez panią dyrektor Marię Tomczuk na Czytelników. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki i zakładki do książek.
Na następnej lekcji przedstawienie "Zamieszanie w Krainie Bajek " obejrzały dzieci z  "0" oraz 4- i 5- latki.

Patrycja Mirończuk