04/12/12

Święto Pluszowego Misia w bibliotece

Wszystkie dzieci kochają misie. To jedna z najbardziej znanych i lubianych zabawek – przytulanka do zasypiania, przyjaciel, któremu powierzają radości i smutki. Może dlatego misie jako jedyne zabawki mają swoje święto – 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku pluszowy miś obchodził 110 urodziny!

W bibliotece szkolnej odbyły się z tej okazji zajęcia dla grupy 4 i 5-latków, 6-latków, uczniów klasy I i II szkoły podstawowej. Maluchy przyniosły z domu swoje ulubione maskotki – misie. Dzieci chętnie opowiadały o swoich pluszakach, zaprosiły je do porannej gimnastyki i zabaw przy muzyce. Wysłuchały wierszy o misiach „Miś idzie do przedszkola” oraz „Naprawiamy misia” i wypowiadały się na temat poszanowania zabawek. Przy dźwiękach piosenek „Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie” dzieci kolorowały portrety misiów.

Starsi uczniowie oglądali prezentację „Misie- bohaterowie bajek i baśni”, poznali historię powstania pluszowego misia, odgadywali imię misia- bohatera książkowego na podstawie krótkiej informacji o nim. Dzieci obejrzały również wystawkę książek, tych znanych i mniej znanych, których bohaterami są właśnie misie. Uczniowie klasy II wykonywali misia z kolorowego papieru. Z uwagą wysłuchali także opowiadania o życiu niedźwiedzi i bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące tekstu.

Wszystkie dzieci bawiły się świetnie podczas zabawy ruchowej „Niedźwiadek” a słowa rymowanki bardzo im się podobały. Nie zabrakło również „małego co nieco” i na zakończenie zajęć wszystkie dzieci zostały poczęstowane cukierkami.