18 /05/2012

Finał I Ogólnopolskiego Konkursu
"Ratujemy i Uczymy Ratować"

Finał konkursu odbył się 18 maja w Warszawie w hali widowiskowo-sportowej Arena Usynów. W finale wzięło udział 16 drużyn z całej Polski (po jednej zwycięskiej drużynie z każdego województwa).

Naszą szkolę reprezentowała drużyna w składzie:
Maja Oksentowicz
Dominika Denisiuk
Michał Kunicki
Jakub Stempa
Natalia Stepaniuk – rezerwa
Dawid Lubiński – rezerwa

Drużynę przygotowała i współuczestniczyła w konkurencjach wychowawczyni klasy III SP– Elżbieta Ciulkiewicz. Naszym wsparciem na zawodach wojewódzkich i centralnych była pedagog szkolny Maria Szeretucha.

Na Finał Konkursu składały się następujące konkurencje:
Bezpieczeństwo – tor przeszkód
Wezwanie pomocy – głuchy telefon
Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO/CPR) – rytm
Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO/CPR) – sztafeta
Pozycja boczna ustalona
Apteczka – ułożenie wg zaprezentowanego wzorca
Puzzle – łańcuch przeżycia

Konkurencje łączyły elementy ruchowe z wiedzą z zakresu Programu Edukacyjnego RUR. Zawodnicy na specjalnie przygotowanym torze przeszkód zakładali kamizelki odblaskowe, rozkładali trójkąt ostrzegawczy, wykonywali resuscytację, kompletowali apteczkę, układali poszkodowanych w pozycji bocznej ustalonej. We wszystkich konkurencjach liczył się czas, dokładność i synchronizacja zespołu. Cały turniej prowadził i nadzorował Jurek Owsiak.
Jako nieliczni przyjechaliśmy do Warszawy bez wsparcia kibiców. Wróciliśmy jako mistrzowie I Ogólnopolskiego Turnieju Ratujemy i Uczymy Ratować. Przywieźliśmy dla szkoły puchar, tablicę interaktywną, rzutnik, laptop oraz zestaw gier edukacyjnych, ponadto każdy zawodnik otrzymał: koszulkę z logo turnieju, plecak, książkę, mini apteczkę i słodycze.

Rozdanie nagród w szkole !