12/03/2012

KONKURS "RODNAJE SŁOWA" - ETAP REJONOWY

W dniu 12 marca 2012 roku w Zespole Szkół w Orli odbyły się rejonowe eliminacje konkursu "Ojczyste słowo".

Organizatorem konkursu było Towarzystwo Kultury Białoruskiej w Białymstoku. W eliminacjach wzięło 50ciu uczniów. Z Zespołu Szkół w Agustowie brało udział 27-miu uczniów, z Zespołu Szkół w orli - 16, z Niepublicznego Przedszkola im. Dzieciątka Gabriela z Bielska Podlaskiego - 7 przedszkolaków.

Wśród zaproszonych gości byli emerytowani nauczyciele języka białoruskiego naszej szkoły, przedstawiciele Urzędu Gminy w Orli, Dyrektor Centrum Kultury Białorusi w Warszawie Aleksander Karaczun oraz przewodniczący Rady Rodziców Jan Karpiuk.

Do centralnych eliminacji zakwalifikowało się dziewięciu uczniów naszej szkoły: Wiktoria Peplińska, Daria Niesteruk, Dominika Denisiuk, Aleksandra Rogoza, Julia Pach, Monika Zyrczuk - Żar, Daria Kulik, Ewelina Dobosz i Natalia Karpiuk.