15-30/04/2015

MOJA EKOLOGICZNA SZKOŁA - ścieżka edukacyjna "Zielony Zakątek"

Ścieżka edukacyjna "Zielony Zakątek" przy Zespole Szkół w Orli zakłada utworzenie na terenie placu szkolnego  ścieżki edukacyjnej, wzdłuż której posadzone zostaną podstawowe gatunki drzew liściastych i iglastych występujących w Polsce oraz umieszczone zostaną tablice edukacyjne umożliwiające poszerzenie wiedzy na temat różnorodności drzew, ich znaczenia dla środowiska oraz sposobów ochrony. Wyznaczona na terenie placu szkolnego  trasa, barwne tablice z interesującymi informacjami oraz docelowo elementy małej architektury dają możliwość odbycia fascynujących lekcji oraz miłego spędzenia czasu wśród zieleni.

PROJEKT „ZIELONY ZAKĄTEK”

FOTOGRAFICZNA RELACJA Z REALIZACJI PROJEKTU.

1. Odbiór sadzonek z Nadleśnictwa Bielsk Podlaski.

2. Przygotowanie terenu - wytyczenie miejsc na drzewka.

3. Dostarczenie kamieni polnych na obrzeża.

4. Wycieczka do lasu w celu zbieranie szyszek potrzebnych do dekoracyjnego obłożenia powierzchni wokół drzewek.

5. Przygotowanie metryczek  gatunkowych poszczególnych drzew.

6. Sadzenie roślin.

7. Zamontowanie podstaw do tabliczek opisujących poszczególne gatunki drzew.

8. Oznaczenie roślin poprzez  zamontowanie tabliczek z metryczkami na wcześniej przygotowanych podstawach.

9. Ułożenie obrzeży i obłożenie posadzonych drzewek  leśnymi szyszkami.

10. Pozyskanie koszy od partnerów projektu.

11.Ustawienie  ławeczki  i koszy w pobliżu ścieżki.

12. Ścieżka edukacyjna „Zielony zakątek”