01 październik 2010

Ślubowanie klasy I gimnazjum

Po miesiącu oczekiwania uczniowie klasy I wreszcie stali się pełnoprawnymi uczniami gimnazjum. Pierwszego października 2010 roku uroczyście ślubowali godnie reprezentować swoją szkolę, dbać o jej dobre imię, dobrze się uczyć. Zostali pasowani przez dyrektora szkoły na pełnoprawnych gimnazjalistów. Potem pan wójt, Piotr Selwesiuk wręczył skromne upominki. Świeżo „upieczeni” gimnazjaliści zaprezentowali swoje talenty w humorystycznej scence pod tytułem: „Na lekcji”.

Tradycją naszej szkoły są otrzęsiny (inaczej kotowanie). Jak co roku trzecioklasiści przygotowali młodszym kolegom zabawne konkurencje. Pierwszaki musiały np., narysować wychowawczynię, trzymając ołówek w zębach, zjeść jabłko uwiązane na nitce, zaśpiewać piosenkę itp. Gdy ktoś nie podołał zadaniu, został obsypany mąką i jajkami, a następnie „rozwałkowany”. Wszyscy śmiali się do rozpuku.

Na uczniów czekała jeszcze jedna atrakcja – dyskoteka. Od godziny 16.00 do 20.00 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum świetnie bawili się w rytmach disco.