11 października 2007

Ślubowanie klasy I Gimnazjum

11 października 2007 roku odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania Uczniów klasy I gimnazjum. Wśród zgromadzonych gości swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Orla Pan Selwesiuk, który przybył na uroczystość z drobnymi upominkami. Po krótkim wstępie i przemówieniach rozpoczęło się ślubowanie. Następnie każdy młody człowiek z klasy I gimnazjum został pasowany na ucznia. Po oficjalnej (uroczystej) części odbyło się tradycyjne „kotowanie”. Najstarsi uczniowie gimnazjum przygotowali zadania – niespodzianki. Wśród nich było smakowanie wypieków wykonanych przez uczniów kl.III gimnazjum specjalnie na tę uroczystość, zjadanie budyniu, bez użycia rąk, tańce z zasłoniętymi oczami i wiele innych. Każdy kot – uczeń I gimnazjum po wykonaniu wylosowanego zadania stawał się pełnoprawnym członkiem uczniowskiej społeczności gimnazjum. Wszyscy świetnie bawiliśmy się. Kulminacyjną częścią całej uroczystości była dyskoteka szkolna.