3 października 2008

Ślubowanie klasy I Gimnazjum

W życiu każdego człowieka zdarza się wiele ważnych chwil, które na długo pozostają w pamięci. Szczególne są te, które rozpoczynają nowy etap życia. Taki moment przeżyły nasze „gimnazjalne pierwszaki”, które dnia 3 października 2008r. złożyły uroczyste ślubowanie. Nowi uczniowie naszego gimnazjum przyrzekali dbać o dobre imię szkoły i godnie ją reprezentować Zostali pasowani przez dyrektora, Pana Dariusza Horodeckiego na uczniów Gimnazjum w Orli. Kilka ciepłych i pouczających słów usłyszeli od Wójta Gminy Orla, Pana Piotra Selwesiuka, który wręczył im też drobne upominki.

Po oficjalnym ślubowaniu tradycyjnie nastąpiło – „kotowanie”, o które zadbali uczniowie klasy III gimn. Przygotowali pierwszakom do pokonania wiele ciekawych i śmiesznych konkurencji, między innymi: szukanie cukierka w budyniu, karmienie mlekiem, twister, odśpiewanie piosenki „ Żono moja”, taniec z ogromnymi majtkami, taniec z krzesłami i kisielem oraz ubijanie piany z białek.

Wszyscy świetnie się bawili. Ci, którzy przegrali swoje  konkurencje, musieli poddać się karze wałkowania. W roli katów wystąpili: Grzesiek Omeljanowicz, Ewa Korzun, Tomek Burak. Uroczystość poprowadziły: Marta Bałło, Kasia Bujniuk i Weronika Kostrzanowska.

Zabawa była przednia. Mimo, iż nasze „kotki” trochę się ubrudziły, to zapamiętają ten wyjątkowy dzień na całe życie.

Wszyscy świetnie bawiliśmy się. Kulminacyjną częścią całej uroczystości była dyskoteka szkolna.

Iwona Barszczewska -  uczennica kl. III  gim.